- Loyal
- 6330Z
6330Z Bearing | Loyal
| 6330Z interchange NTN 6330Z | |
| 6330Z cross reference NTN 6330Z | |
| 6330Z Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6330Z |
| D | 320,000 mm |
| d | 150,000 mm |
| B | 65,000 mm |
| C | 65,000 mm |
| Size (mm) | 150x320x65 |
| Width (mm) | 65,000 |
| Bearing number | 6330Z |
| Bore Diameter (mm) | 150,000 |
| Outer Diameter (mm) | 320,000 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



6330Z PDF download