- Loyal
- 6330M
6330M Bearing | Loyal
| 6330M interchange SNR 6330M | |
| 6330M cross reference SNR 6330M | |
| 6330M Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6330M |
| D | 320,000 mm |
| d | 150,000 mm |
| B | 65,000 mm |
| C | 65,000 mm |
| Size (mm) | 150x320x65 |
| Width (mm) | 65,000 |
| Bearing number | 6330M |
| Bore Diameter (mm) | 150,000 |
| Outer Diameter (mm) | 320,000 |
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8



6330M PDF download