- Loyal
- 63307 ZZ
63307 ZZ Bearing | Loyal
| 63307 ZZ interchange ISO 63307 ZZ | |
| 63307 ZZ cross reference ISO 63307 ZZ | |
| 63307 ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 63307 ZZ |
| D | 80 mm |
| d | 35 mm |
| B | 34,9 mm |
| C | 34,9 mm |
| Size (mm) | 35x80x34.9 |
| Width (mm) | 34,9 |
| Bearing number | 63307 ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 80 |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



63307 ZZ PDF download