- Loyal
- 63305 ZZ
63305 ZZ Bearing | Loyal
| 63305 ZZ interchange ISO 63305 ZZ | |
| 63305 ZZ cross reference ISO 63305 ZZ | |
| 63305 ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 63305 ZZ |
| D | 62 mm |
| d | 25 mm |
| B | 25,4 mm |
| C | 25,4 mm |
| Size (mm) | 25x62x25.4 |
| Width (mm) | 25,4 |
| Bearing number | 63305 ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 25 |
| Outer Diameter (mm) | 62 |
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



63305 ZZ PDF download