- Loyal
- 683 AZZ
683 AZZ Bearing | Loyal
| 683 AZZ interchange NSK 683 AZZ | |
| 683 AZZ cross reference NSK 683 AZZ | |
| 683 AZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 683 AZZ |
| D | 7 mm |
| d | 3 mm |
| B | 3 mm |
| C | 3 mm |
| r min. | 0,1 mm |
| Weight | 0,00045 Kg |
| db max. | 4 mm |
| Db min. | 6,4 mm |
| rb max. | 0,1 mm |
| Size (mm) | 3x7x3 |
| Width (mm) | 3 |
| Bearing number | 683 AZZ |
| Bore Diameter (mm) | 3 |
| Outer Diameter (mm) | 7 |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,39 kN |
| Basic static load rating (C0) | 0,13 kN |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



683 AZZ PDF download