- Loyal
- 6326ZZ
6326ZZ Bearing | Loyal
| 6326ZZ interchange NTN 6326ZZ | |
| 6326ZZ cross reference NTN 6326ZZ | |
| 6326ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6326ZZ |
| D | 280,000 mm |
| d | 130,000 mm |
| B | 58,000 mm |
| C | 58,000 mm |
| Size (mm) | 130x280x58 |
| Width (mm) | 58,000 |
| Bearing number | 6326ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 130,000 |
| Outer Diameter (mm) | 280,000 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8



6326ZZ PDF download