- Loyal
- 6330
6330 Bearing | Loyal
| 6330 interchange Loyal 6330 | |
| 6330 cross reference Loyal 6330 | |
| 6330 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6330 |
| D | 320 mm |
| d | 150 mm |
| B | 65 mm |
| C | 65 mm |
| Size (mm) | 150x320x65 |
| Width (mm) | 65 |
| Bearing number | 6330 |
| Bore Diameter (mm) | 150 |
| Outer Diameter (mm) | 320 |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



6330 PDF download