- Loyal
- 633
633 Bearing | Loyal
| 633 interchange ISB 633 | |
| 633 cross reference ISB 633 | |
| 633 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 633 |
| D | 13 mm |
| d | 3 mm |
| B | 5 mm |
| C | 5 mm |
| r min. | 0,3 mm |
| Size (mm) | 3x13x5 |
| Width (mm) | 5 |
| Bearing number | 633 |
| Bore Diameter (mm) | 3 |
| Outer Diameter (mm) | 13 |
| Basic dynamic load rating (C) | 1,01 kN |
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



633 PDF download