- Loyal
- 633
633 Bearing | Loyal
| 633 interchange ISO 633 | |
| 633 cross reference ISO 633 | |
| 633 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 633 |
| D | 13 mm |
| d | 3 mm |
| B | 5 mm |
| C | 5 mm |
| r min. | 0,2 mm |
| Size (mm) | 3x13x5 |
| Width (mm) | 5 |
| Bearing number | 633 |
| Bore Diameter (mm) | 3 |
| Outer Diameter (mm) | 13 |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



633 PDF download