- Loyal
- 6328B
6328B Bearing | Loyal
| 6328B interchange NTN 6328B | |
| 6328B cross reference NTN 6328B | |
| 6328B Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6328B |
| D | 300,000 mm |
| d | 140,000 mm |
| B | 62,000 mm |
| C | 62,000 mm |
| Size (mm) | 140x300x62 |
| Width (mm) | 62,000 |
| Bearing number | 6328B |
| Bore Diameter (mm) | 140,000 |
| Outer Diameter (mm) | 300,000 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



6328B PDF download