- Loyal
- 6324M
6324M Bearing | Loyal
| 6324M interchange SNR 6324M | |
| 6324M cross reference SNR 6324M | |
| 6324M Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6324M |
| D | 260,000 mm |
| d | 120,000 mm |
| B | 55,000 mm |
| C | 55,000 mm |
| Size (mm) | 120x260x55 |
| Width (mm) | 55,000 |
| Bearing number | 6324M |
| Bore Diameter (mm) | 120,000 |
| Outer Diameter (mm) | 260,000 |
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



6324M PDF download