- Loyal
- 6326M
6326M Bearing | Loyal
| 6326M interchange SNR 6326M | |
| 6326M cross reference SNR 6326M | |
| 6326M Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6326M |
| D | 280,000 mm |
| d | 130,000 mm |
| B | 58,000 mm |
| C | 58,000 mm |
| Size (mm) | 130x280x58 |
| Width (mm) | 58,000 |
| Bearing number | 6326M |
| Bore Diameter (mm) | 130,000 |
| Outer Diameter (mm) | 280,000 |
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



6326M PDF download