- Loyal
- 6326 M
6326 M Bearing | Loyal
| 6326 M interchange ISB 6326 M | |
| 6326 M cross reference ISB 6326 M | |
| 6326 M Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6326 M |
| D | 280 mm |
| d | 130 mm |
| B | 58 mm |
| C | 58 mm |
| Weight | 17,5 Kg |
| Size (mm) | 130x280x58 |
| Width (mm) | 58 |
| Bearing number | 6326 M |
| Bore Diameter (mm) | 130 |
| Outer Diameter (mm) | 280 |
| (Grease) Lubrication Speed | 3443 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 224,5 kN |
| Basic static load rating (C0) | 211,7 kN |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



6326 M PDF download