- Loyal
- 685-2Z
685-2Z Bearing | Loyal
| 685-2Z interchange ZEN 685-2Z | |
| 685-2Z cross reference ZEN 685-2Z | |
| 685-2Z Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 685-2Z |
| D | 11 mm |
| d | 5 mm |
| B | 5 mm |
| C | 5 mm |
| Size (mm) | 5x11x5 |
| Width (mm) | 5 |
| Bearing number | 685-2Z |
| Bore Diameter (mm) | 5 |
| Outer Diameter (mm) | 11 |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,716 kN |
| Basic static load rating (C0) | 0,282 kN |
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



685-2Z PDF download