- Loyal
- 684ZZ
684ZZ Bearing | Loyal
| 684ZZ interchange FBJ 684ZZ | |
| 684ZZ cross reference FBJ 684ZZ | |
| 684ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 684ZZ |
| D | 9 mm |
| d | 4 mm |
| B | 4 mm |
| C | 4 mm |
| Weight | 0,001 Kg |
| Size (mm) | 4x9x4 |
| Width (mm) | 4 |
| Bearing number | 684ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 4 |
| Outer Diameter (mm) | 9 |
| (Grease) Lubrication Speed | 53000 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,638 kN |
| Basic static load rating (C0) | 0,226 kN |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



684ZZ PDF download