- Loyal
- 63214-2RS
63214-2RS Bearing | Loyal
| 63214-2RS interchange Loyal 63214-2RS | |
| 63214-2RS cross reference Loyal 63214-2RS | |
| 63214-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 63214-2RS |
| D | 125 mm |
| d | 70 mm |
| B | 39,7 mm |
| C | 39,7 mm |
| Weight | 1,74 Kg |
| Size (mm) | 70x125x39.7 |
| Width (mm) | 39,7 |
| Bearing number | 63214-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 70 |
| Outer Diameter (mm) | 125 |
| Basic dynamic load rating (C) | 62 kN |
| Basic static load rating (C0) | 44 kN |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



63214-2RS PDF download