- Loyal
- 63212 ZZ
63212 ZZ Bearing | Loyal
| 63212 ZZ interchange ISO 63212 ZZ | |
| 63212 ZZ cross reference ISO 63212 ZZ | |
| 63212 ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 63212 ZZ |
| D | 110 mm |
| d | 60 mm |
| B | 36,5 mm |
| C | 36,5 mm |
| Size (mm) | 60x110x36.5 |
| Width (mm) | 36,5 |
| Bearing number | 63212 ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 60 |
| Outer Diameter (mm) | 110 |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



63212 ZZ PDF download