- Loyal
- 6322
6322 Bearing | Loyal
| 6322 interchange NTN-SNR 6322 | |
| 6322 cross reference NTN-SNR 6322 | |
| 6322 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6322 |
| D | 240,000 mm |
| d | 110,000 mm |
| B | 50,000 mm |
| C | 50,000 mm |
| Size (mm) | 110x240x50 |
| Width (mm) | 50,000 |
| Bearing number | 6322 |
| Bore Diameter (mm) | 110,000 |
| Outer Diameter (mm) | 240,000 |
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



6322 PDF download