- Loyal
- 6322
6322 Bearing | Loyal
| 6322 interchange NKE 6322 | |
| 6322 cross reference NKE 6322 | |
| 6322 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6322 |
| D | 240 mm |
| d | 110 mm |
| B | 50 mm |
| C | 50 mm |
| Weight | 10,3 Kg |
| r1 min. | 3 mm |
| r2 min. | 3 mm |
| Size (mm) | 110x240x50 |
| Width (mm) | 50 |
| Bearing number | 6322 |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 240 |
| Basic dynamic load rating (C) | 195 kN |
| Basic static load rating (C0) | 168 kN |
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



6322 PDF download