- Loyal
- 686-2RS C3
686-2RS C3 Bearing | Loyal
| 686-2RS C3 interchange PFI 686-2RS C3 | |
| 686-2RS C3 cross reference PFI 686-2RS C3 | |
| 686-2RS C3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 686-2RS C3 |
| D | 13 mm |
| d | 6 mm |
| B | 5 mm |
| Size (mm) | 6x13x5 |
| Width (mm) | 5 |
| Bearing number | 686-2RS C3 |
| Bore Diameter (mm) | 6 |
| Outer Diameter (mm) | 13 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



686-2RS C3 PDF download