- Loyal
- 686AZZ
686AZZ Bearing | Loyal
| 686AZZ interchange ISO 686AZZ | |
| 686AZZ cross reference ISO 686AZZ | |
| 686AZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 686AZZ |
| D | 13 mm |
| d | 6 mm |
| B | 5 mm |
| C | 5 mm |
| r min. | 0,15 mm |
| Size (mm) | 6x13x5 |
| Width (mm) | 5 |
| Bearing number | 686AZZ |
| Bore Diameter (mm) | 6 |
| Outer Diameter (mm) | 13 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8



686AZZ PDF download