- Loyal
- 6321
6321 Bearing | Loyal
| 6321 interchange Loyal 6321 | |
| 6321 cross reference Loyal 6321 | |
| 6321 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6321 |
| D | 225 mm |
| d | 105 mm |
| B | 49 mm |
| C | 49 mm |
| Weight | 8,25 Kg |
| Size (mm) | 105x225x49 |
| Width (mm) | 49 |
| Bearing number | 6321 |
| Bore Diameter (mm) | 105 |
| Outer Diameter (mm) | 225 |
| (Grease) Lubrication Speed | 3000 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 182 kN |
| Basic static load rating (C0) | 153 kN |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



6321 PDF download