- Loyal
- 6320ZZ
6320ZZ Bearing | Loyal
| 6320ZZ interchange NTN-SNR 6320ZZ | |
| 6320ZZ cross reference NTN-SNR 6320ZZ | |
| 6320ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6320ZZ |
| D | 215,000 mm |
| d | 100,000 mm |
| B | 47,000 mm |
| C | 47,000 mm |
| Size (mm) | 100x215x47 |
| Width (mm) | 47,000 |
| Bearing number | 6320ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 100,000 |
| Outer Diameter (mm) | 215,000 |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



6320ZZ PDF download