- Loyal
- 63211 ZZ
63211 ZZ Bearing | Loyal
| 63211 ZZ interchange ISO 63211 ZZ | |
| 63211 ZZ cross reference ISO 63211 ZZ | |
| 63211 ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 63211 ZZ |
| D | 100 mm |
| d | 55 mm |
| B | 33,3 mm |
| C | 33,3 mm |
| Size (mm) | 55x100x33.3 |
| Width (mm) | 33,3 |
| Bearing number | 63211 ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 55 |
| Outer Diameter (mm) | 100 |
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



63211 ZZ PDF download