- Loyal
- 63210-2RS
63210-2RS Bearing | Loyal
| 63210-2RS interchange ISO 63210-2RS | |
| 63210-2RS cross reference ISO 63210-2RS | |
| 63210-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 63210-2RS |
| D | 90 mm |
| d | 50 mm |
| B | 30,2 mm |
| C | 30,2 mm |
| Weight | 0,658 Kg |
| Size (mm) | 50x90x30.2 |
| Width (mm) | 30,2 |
| Bearing number | 63210-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 50 |
| Outer Diameter (mm) | 90 |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



63210-2RS PDF download