- Loyal
- 63204-2RS
63204-2RS Bearing | Loyal
| 63204-2RS interchange ISO 63204-2RS | |
| 63204-2RS cross reference ISO 63204-2RS | |
| 63204-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 63204-2RS |
| D | 47 mm |
| d | 20 mm |
| B | 20,6 mm |
| C | 20,6 mm |
| Weight | 0,154 Kg |
| Size (mm) | 20x47x20.6 |
| Width (mm) | 20,6 |
| Bearing number | 63204-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 20 |
| Outer Diameter (mm) | 47 |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



63204-2RS PDF download