- Loyal
- 63208 ZZ
63208 ZZ Bearing | Loyal
| 63208 ZZ interchange ISO 63208 ZZ | |
| 63208 ZZ cross reference ISO 63208 ZZ | |
| 63208 ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 63208 ZZ |
| D | 80 mm |
| d | 40 mm |
| B | 30,2 mm |
| C | 30,2 mm |
| Size (mm) | 40x80x30.2 |
| Width (mm) | 30,2 |
| Bearing number | 63208 ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 40 |
| Outer Diameter (mm) | 80 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



63208 ZZ PDF download