- Loyal
- 688AZZ
688AZZ Bearing | Loyal
| 688AZZ interchange ISO 688AZZ | |
| 688AZZ cross reference ISO 688AZZ | |
| 688AZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 688AZZ |
| D | 16 mm |
| d | 8 mm |
| B | 5 mm |
| C | 5 mm |
| r min. | 0,2 mm |
| Size (mm) | 8x16x5 |
| Width (mm) | 5 |
| Bearing number | 688AZZ |
| Bore Diameter (mm) | 8 |
| Outer Diameter (mm) | 16 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



688AZZ PDF download