- Loyal
- 68SCRN48P
68SCRN48P Bearing | Loyal
| 68SCRN48P interchange NACHI 68SCRN48P | |
| 68SCRN48P cross reference NACHI 68SCRN48P | |
| 68SCRN48P Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 68SCRN48P |
| D | 68 mm |
| d | 38 mm |
| B | 37.5 mm |
| H | 48 mm |
| Size (mm) | 38x68x37.5 |
| Width (mm) | 37.5 |
| Bearing number | 68SCRN48P |
| Bore Diameter (mm) | 38 |
| Outer Diameter (mm) | 68 |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



68SCRN48P PDF download