- Loyal
- 68SCRN46P-2
68SCRN46P-2 Bearing | Loyal
| 68SCRN46P-2 interchange NACHI 68SCRN46P-2 | |
| 68SCRN46P-2 cross reference NACHI 68SCRN46P-2 | |
| 68SCRN46P-2 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 68SCRN46P-2 |
| D | 68 mm |
| d | 38 mm |
| B | 34 mm |
| H | 48 mm |
| Size (mm) | 38x68x34 |
| Width (mm) | 34 |
| Bearing number | 68SCRN46P-2 |
| Bore Diameter (mm) | 38 |
| Outer Diameter (mm) | 68 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



68SCRN46P-2 PDF download