- Loyal
- 689-2RS
689-2RS Bearing | Loyal
| 689-2RS interchange ISO 689-2RS | |
| 689-2RS cross reference ISO 689-2RS | |
| 689-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 689-2RS |
| D | 17 mm |
| d | 9 mm |
| B | 5 mm |
| C | 5 mm |
| r min. | 0,2 mm |
| Size (mm) | 9x17x5 |
| Width (mm) | 5 |
| Bearing number | 689-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 9 |
| Outer Diameter (mm) | 17 |
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



689-2RS PDF download