- Loyal
- 6320 ZZ
6320 ZZ Bearing | Loyal
| 6320 ZZ interchange ISO 6320 ZZ | |
| 6320 ZZ cross reference ISO 6320 ZZ | |
| 6320 ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6320 ZZ |
| D | 215 mm |
| d | 100 mm |
| B | 47 mm |
| C | 47 mm |
| Size (mm) | 100x215x47 |
| Width (mm) | 47 |
| Bearing number | 6320 ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 100 |
| Outer Diameter (mm) | 215 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4



6320 ZZ PDF download