- Loyal
- 63202 ZZ
63202 ZZ Bearing | Loyal
| 63202 ZZ interchange ISO 63202 ZZ | |
| 63202 ZZ cross reference ISO 63202 ZZ | |
| 63202 ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 63202 ZZ |
| D | 35 mm |
| d | 15 mm |
| B | 15,9 mm |
| C | 15,9 mm |
| Size (mm) | 15x35x15.9 |
| Width (mm) | 15,9 |
| Bearing number | 63202 ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 15 |
| Outer Diameter (mm) | 35 |
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



63202 ZZ PDF download