- Loyal
- 6320-Z
6320-Z Bearing | Loyal
| 6320-Z interchange CYSD 6320-Z | |
| 6320-Z cross reference CYSD 6320-Z | |
| 6320-Z Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6320-Z |
| D | 215 mm |
| d | 100 mm |
| B | 47 mm |
| C | 47 mm |
| r min. | 3 mm |
| Weight | 7,04 Kg |
| Size (mm) | 100x215x47 |
| Width (mm) | 47 |
| Bearing number | 6320-Z |
| Bore Diameter (mm) | 100 |
| Outer Diameter (mm) | 215 |
| (Grease) Lubrication Speed | 2800 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 173 kN |
| Basic static load rating (C0) | 141 kN |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



6320-Z PDF download