- Loyal
- 69/530
69/530 Bearing | Loyal
| 69/530 interchange NTN 69/530 | |
| 69/530 cross reference NTN 69/530 | |
| 69/530 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 69/530 |
| D | 710,000 mm |
| d | 530,000 mm |
| B | 82,000 mm |
| C | 82,000 mm |
| Size (mm) | 530x710x82 |
| Width (mm) | 82,000 |
| Bearing number | 69/530 |
| Bore Diameter (mm) | 530,000 |
| Outer Diameter (mm) | 710,000 |
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



69/530 PDF download