- Loyal
- 69/1120
69/1120 Bearing | Loyal
| 69/1120 interchange NTN 69/1120 | |
| 69/1120 cross reference NTN 69/1120 | |
| 69/1120 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 69/1120 |
| D | 1460,000 mm |
| d | 1120,000 mm |
| B | 150,000 mm |
| C | 150,000 mm |
| Size (mm) | 1120x1460x150 |
| Width (mm) | 150,000 |
| Bearing number | 69/1120 |
| Bore Diameter (mm) | 1120,000 |
| Outer Diameter (mm) | 1460,000 |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



69/1120 PDF download