- Loyal
- 69/1060
69/1060 Bearing | Loyal
| 69/1060 interchange NTN 69/1060 | |
| 69/1060 cross reference NTN 69/1060 | |
| 69/1060 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 69/1060 |
| D | 1400,000 mm |
| d | 1060,000 mm |
| B | 150,000 mm |
| C | 150,000 mm |
| Size (mm) | 1060x1400x150 |
| Width (mm) | 150,000 |
| Bearing number | 69/1060 |
| Bore Diameter (mm) | 1060,000 |
| Outer Diameter (mm) | 1400,000 |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8



69/1060 PDF download