- Loyal
- 68SCRN62P
68SCRN62P Bearing | Loyal
| 68SCRN62P interchange NACHI 68SCRN62P | |
| 68SCRN62P cross reference NACHI 68SCRN62P | |
| 68SCRN62P Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 68SCRN62P |
| D | 68 mm |
| d | 38 mm |
| B | 51.6 mm |
| H | 48 mm |
| Size (mm) | 38x68x51.6 |
| Width (mm) | 51.6 |
| Bearing number | 68SCRN62P |
| Bore Diameter (mm) | 38 |
| Outer Diameter (mm) | 68 |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16



68SCRN62P PDF download