- Loyal
- 68SCRN58P-5
68SCRN58P-5 Bearing | Loyal
| 68SCRN58P-5 interchange NACHI 68SCRN58P-5 | |
| 68SCRN58P-5 cross reference NACHI 68SCRN58P-5 | |
| 68SCRN58P-5 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 68SCRN58P-5 |
| D | 68 mm |
| d | 38 mm |
| B | 47.5 mm |
| H | 48 mm |
| Size (mm) | 38x68x47.5 |
| Width (mm) | 47.5 |
| Bearing number | 68SCRN58P-5 |
| Bore Diameter (mm) | 38 |
| Outer Diameter (mm) | 68 |
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



68SCRN58P-5 PDF download