- Loyal
- 69/900
69/900 Bearing | Loyal
| 69/900 interchange NTN 69/900 | |
| 69/900 cross reference NTN 69/900 | |
| 69/900 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 69/900 |
| D | 1180,000 mm |
| d | 900,000 mm |
| B | 122,000 mm |
| C | 122,000 mm |
| Size (mm) | 900x1180x122 |
| Width (mm) | 122,000 |
| Bearing number | 69/900 |
| Bore Diameter (mm) | 900,000 |
| Outer Diameter (mm) | 1180,000 |
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



69/900 PDF download