- Loyal
- 69/850
69/850 Bearing | Loyal
| 69/850 interchange NTN 69/850 | |
| 69/850 cross reference NTN 69/850 | |
| 69/850 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 69/850 |
| D | 1120,000 mm |
| d | 850,000 mm |
| B | 118,000 mm |
| C | 118,000 mm |
| Size (mm) | 850x1120x118 |
| Width (mm) | 118,000 |
| Bearing number | 69/850 |
| Bore Diameter (mm) | 850,000 |
| Outer Diameter (mm) | 1120,000 |
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



69/850 PDF download