- Loyal
- 69/850
69/850 Bearing | Loyal
| 69/850 interchange KOYO 69/850 | |
| 69/850 cross reference KOYO 69/850 | |
| 69/850 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 69/850 |
| D | 1120 mm |
| d | 850 mm |
| B | 118 mm |
| r min. | 6 mm |
| Weight | 315 Kg |
| da min. | 874 mm |
| Da max. | 1096 mm |
| ra max. | 5 mm |
| Size (mm) | 850x1120x118 |
| Width (mm) | 118 |
| Bearing number | 69/850 |
| Bore Diameter (mm) | 850 |
| Outer Diameter (mm) | 1120 |
| Basic dynamic load rating (C) | 903 kN |
| Basic static load rating (C0) | 2240 kN |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



69/850 PDF download