- Loyal
- 69/800
69/800 Bearing | Loyal
| 69/800 interchange NTN 69/800 | |
| 69/800 cross reference NTN 69/800 | |
| 69/800 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 69/800 |
| D | 1060,000 mm |
| d | 800,000 mm |
| B | 115,000 mm |
| C | 115,000 mm |
| Size (mm) | 800x1060x115 |
| Width (mm) | 115,000 |
| Bearing number | 69/800 |
| Bore Diameter (mm) | 800,000 |
| Outer Diameter (mm) | 1060,000 |
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



69/800 PDF download