- Loyal
- 69/750MA
69/750MA Bearing | Loyal
| 69/750MA interchange NSK 69/750MA | |
| 69/750MA cross reference NSK 69/750MA | |
| 69/750MA Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 69/750MA |
| D | 1000 mm |
| d | 750 mm |
| B | 112 mm |
| C | 112 mm |
| r min. | 6 mm |
| Weight | 245 Kg |
| da min. | 808 mm |
| Da max. | 954 mm |
| ra max. | 5 mm |
| Size (mm) | 750x1000x112 |
| Width (mm) | 112 |
| Bearing number | 69/750MA |
| Bore Diameter (mm) | 750 |
| Outer Diameter (mm) | 1000 |
| Basic dynamic load rating (C) | 785 kN |
| Basic static load rating (C0) | 1840 kN |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8



69/750MA PDF download