- Loyal
- 69/670
69/670 Bearing | Loyal
| 69/670 interchange NTN 69/670 | |
| 69/670 cross reference NTN 69/670 | |
| 69/670 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 69/670 |
| D | 900,000 mm |
| d | 670,000 mm |
| B | 103,000 mm |
| C | 103,000 mm |
| Size (mm) | 670x900x103 |
| Width (mm) | 103,000 |
| Bearing number | 69/670 |
| Bore Diameter (mm) | 670,000 |
| Outer Diameter (mm) | 900,000 |
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



69/670 PDF download