- Loyal
- 6319ZZ
6319ZZ Bearing | Loyal
| 6319ZZ interchange Loyal 6319ZZ | |
| 6319ZZ cross reference Loyal 6319ZZ | |
| 6319ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6319ZZ |
| D | 200 mm |
| d | 95 mm |
| B | 45 mm |
| C | 45 mm |
| Size (mm) | 95x200x45 |
| Width (mm) | 45 |
| Bearing number | 6319ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 95 |
| Outer Diameter (mm) | 200 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



6319ZZ PDF download