- Loyal
- 6319-2RS
6319-2RS Bearing | Loyal
| 6319-2RS interchange Loyal 6319-2RS | |
| 6319-2RS cross reference Loyal 6319-2RS | |
| 6319-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6319-2RS |
| D | 200 mm |
| d | 95 mm |
| B | 45 mm |
| C | 45 mm |
| Weight | 5,65 Kg |
| Size (mm) | 95x200x45 |
| Width (mm) | 45 |
| Bearing number | 6319-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 95 |
| Outer Diameter (mm) | 200 |
| Basic dynamic load rating (C) | 153 kN |
| Basic static load rating (C0) | 118 kN |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



6319-2RS PDF download