- Loyal
- 6319 ZZ
6319 ZZ Bearing | Loyal
| 6319 ZZ interchange ISO 6319 ZZ | |
| 6319 ZZ cross reference ISO 6319 ZZ | |
| 6319 ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6319 ZZ |
| D | 200 mm |
| d | 95 mm |
| B | 45 mm |
| C | 45 mm |
| Size (mm) | 95x200x45 |
| Width (mm) | 45 |
| Bearing number | 6319 ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 95 |
| Outer Diameter (mm) | 200 |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



6319 ZZ PDF download