- Loyal
- 6319
6319 Bearing | Loyal
| 6319 interchange ISO 6319 | |
| 6319 cross reference ISO 6319 | |
| 6319 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6319 |
| D | 200 mm |
| d | 95 mm |
| B | 45 mm |
| C | 45 mm |
| Size (mm) | 95x200x45 |
| Width (mm) | 45 |
| Bearing number | 6319 |
| Bore Diameter (mm) | 95 |
| Outer Diameter (mm) | 200 |
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4



6319 PDF download