- Loyal
- 6316ZZNR
6316ZZNR Bearing | Loyal
| 6316ZZNR interchange NTN 6316ZZNR | |
| 6316ZZNR cross reference NTN 6316ZZNR | |
| 6316ZZNR Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6316ZZNR |
| D | 170,000 mm |
| d | 80,000 mm |
| B | 39,000 mm |
| C | 39,000 mm |
| Size (mm) | 80x170x39 |
| Width (mm) | 39,000 |
| Bearing number | 6316ZZNR |
| Bore Diameter (mm) | 80,000 |
| Outer Diameter (mm) | 170,000 |
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



6316ZZNR PDF download